Archiwum styczeń 2016


sty 04 2016 Krynica dla rodzin
Komentarze: 0
Krynica-Zdrój to obecnie wspaniałe miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Przygotowano tutaj mnóstwo nowych atrakcji skierowanych do najmłodszych.
 
W samym centrum miasta znajduje się nowoczesna hala z lodowiskiem, gdzie przez 10 miesięcy w roku można jeździć na łyżwach, a przez ponad połowę roku można na żywo pasjonować się hokejem. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, skorzystać z szatni oraz z pomocy instruktorów. 
Za lodowiskiem można pojeździć sankostradą, gdzie na kilometrowej rynnie podczas zjazdu na 2-osobowych saneczkach można podziwiać panoramę Krynicy.
Pod sankostradą umiejscowione są 2 boiska piłkarskie wraz z bieżnią do biegania. Dopełnieniem tej części Krynicy są korty tenisowe.
 
Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić z dziećmi jest Muzeum Zabawek, ze zbiorem ponad 3000 eksponatów, w którym dzieci zapoznają się z historią zabawkarstwa, a starszym przypomni młodzieńcze lata.
 
W centralnej części uzdrowiska znajduje się Deptak z Parkiem Zdrojowym. Dzieci z pewnością zachwycą się zabawą przy fontannie "setce", pozowaniem do zdjęć przy ogromnym kwiatowym łabędziu oraz przy innych małych pomnikach. Po wyjściu z Parku Dukieta ukaże się nam Nikifor podczas swej "wiecznej" pracy, a za nim kolejny pomnik przyrody - żaba, fontanna oraz Pijalnia Jana i Józefa. 
 
Podczas spaceru w tych rejonach dzieci z pewnością zauważą kolorowe atrakcje dla siebie. Od maja do końca września pod dolną stacją kolejki na Górę Parkową powstaje małe centrum zabaw dla najmłodszych - trampoliny, dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne.
 
Po zabawach można skorzystać z Kolejki Linowo-Terenowej i w przeszklonym wagonie zdobyć Górę Parkową (741m). Na szczycie kolejne atrakcje dla najmłodszych: Rajskie ślizgawki, czyli trzy rynny zjazdowe, zjeżdżalnie pontonowe, przejażdżki na koniach. Na szczycie znajduje się restauracja wraz z małym placykiem "wikingów". Ze szczytu można udać się na 10 minutowy spacerek do "źródełka miłości". Drogę powrotną z Góry Parkowej można urozmaicić sobie schodząc na piechotę, mijając po drodze Polanę Michasiową, figurkę Matki Bożej oraz okazały staw z łabędziami.